fbpx


 

  Nici liftingujące Aptos

Jest to rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała. Zabiegi z użyciem rozpuszczalnych nici Aptos, czyli metody Excellence i Light Lift, mogą być wykonywane nawet u osób, które mają bardzo cienką skórę lub cienką warstwę tkanki tłuszczowej. Te mało inwazyjne i szybkie zabiegi są dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którym zależy na poprawie swojego wyglądu i dobrym samopoczuciu.

Zaawansowana technologia wykorzystana do wyprodukowania nici Aptos zapewnia pacjentom nie tylko bezpieczeństwo, ale i rewelacyjne efekty. Nici są wykonane z całkowicie wchłanialnego materiał o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących. Jednym ze składników nici liftingujących Aptos jest kwas polimlekowy (L-lactic), który przyczynia się do efektu odmłodzenia, stymulując naturalną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia. Nici Aptos wchłaniają się całkowicie w ciągu roku.

Twórcą nici liftingujących Aptos służących do korygowania (liftingu) opadających tkanek miękkich jest Dr Marlen A. Sulamanidze, gruziński specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.


 

 Rodzaje nici liftingujących Aptos

Istnieje kilka rodzajów, a jednocześnie i metod implementacji nici Aptos dostosowanych do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Biorąc pod uwagę substancje, z jakich nici są wykonane, można je podzielić na:

 • nici chirurgiczne z biozgodnego metalu;
 • nici chirurgiczne z wchłanialnego polimeru;
 • nici z materiału biologicznego.

Każda nić ma swoją wyjątkową strukturę – np. opatentowane wypusty czy sploty. Pozwalają one skutecznie zahaczyć tkanki i umieścić je w ich pierwotnym naturalnym położeniu. Na końcu każdej nici znajdują się haczykowate ząbki; wystające szpikulce umożliwiają poruszanie się nici tylko w jednym kierunku, dzięki czemu zapobiegają przesuwaniu się nici w kierunku przeciwnym do ich wprowadzenia. Sposób mocowania nici w tkankach jest bardzo istotny – zależy od obszaru zabiegu i ma wpływ na jego efektywność.

Nici liftingujące Aptos można również podzielić ze względu na metody ich implementacji: Aptos Excellence i Light Lift. Nici Aptos Excellence to doskonała metoda liftingowania twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici Caprolac. Zabieg z ich wykorzystaniem skutecznie podnosi opadające tkanki miękkie, jednocześnie odmładzając i rewitalizując skórę. Nici Light Lift tworzą silnie podtrzymujący szkielet, dzięki czemu naprowadzają tkanki na ich pierwotne położenie. Kwas polimlekowy, który jest jednym ze składników nici, powoduje rewitalizację tkanek i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz.

 

 Obszary zastosowania nici Aptos Excellence

 • Excellence Visage: brwi, obszar kości jarzmowej, żuchwa lub szyja;
 • Excellence Elegance: twarz, szyja, brzuch, wewnętrzna strona ud i ramion;
 • Excellence Contour: okolice oczu i ust, podbródek, szyja, dekolt;
 • Excellence Body: wewnętrzna strona ud i ramion, brzuch, biust.

 

 Obszary zastosowania nici Aptos Light Lift

 • Light Lift Thread 2G: brwi, obszar kości jarzmowej, żuchwa, podbródek;
 • Light Needle 2G: brwi, obszar kości jarzmowej, żuchwa, podbródek;
 • Light Lift Spring: linie marionetki.

 

 Zalety zabiegu

Zastosowanie nici liftingujących Aptos pozwala na nowoczesny, szybki i bezbolesny lifting twarzy i ciała bez konieczności poddawania się zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej. Pacjenci chętniej poddają się mało inwazyjnym zabiegom w przeciwieństwie do tradycyjnych operacji chirurgicznych. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a przy tym efekty zabiegu są często dużo lepsze niż w przypadku operacji. Za pomocą nici Aptos można skorygować defekty estetyczne u 65-70 proc. pacjentów, co świadczy o ich uniwersalności.

 

 Wskazania

Nici liftingujące Aptos to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą przywrócić opadającym tkankom miękkim ich pierwotne napięcie – metody Excellence i Light Lift mają na celu lifting nie tylko twarzy i szyi, ale również wybranych części ciała. Nici Excellence są stosowane w przypadku lekkiego zwiotczenia i opadania tkanek miękkich (bez dużego nadmiaru skóry). Technika Light Lift sprawdza się osób, u których stopień zwiotczenia i opadania skóry jest zdecydowanie bardziej zaawansowany.

Nici Aptos mogą być stosowane zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zabiegom chętnie poddają się osoby, które są przyzwyczajone do aktywnego trybu życia i nie akceptują długiego okresu rekonwalescencji po zabiegach odmładzających. Dzięki zabiegom można m.in. podnieść brwi i poprawić ich linię, zredukować zmarszczki wargowo-nosowe, wymodelować owal twarzy i żuchwę.

Wskazania do wykonania zabiegu za pomocą nici liftingujących Aptos to:

 • asymetria twarzy;
 • deformacja owalu twarzy i żuchwy;
 • linie marionetki (nadmierny zwis tkanki miękkiej);
 • nadmiar tkanki miękkiej w okolicach kości jarzmowo-policzkowej;
 • opadające kąciki;
 • opadające tkanki miękkie całej brwi lub tylko jej bocznej części;
 • podwójny podbródek;
 • zmarszczki wargowo-nosowe;
 • zmiany na szyi będące efektem starzenia się (procesy zanikowe w skórze);
 • zmiany zanikowe, nierówna tekstura skóry i tkanki podskórnej.

 

 Przed zabiegiem

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza konsultację lekarską, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, a także ustala, jakie są oczekiwania pacjenta i omawia działanie nici liftingujących, jak też przebieg zabiegu. Rodzaj nici jest dobierany indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta i oczekiwanych przez niego efektów. Przed rozpoczęciem właściwych działań lekarz dokładnie oczyszcza twarz pacjenta i podaje znieczulenie.

 

 Na czym polega zabieg?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (jest to mieszanina lidokainy, epinefryny, roztworu saliny oraz węglanu sodu); czas jego trwania to na ogół 20-60 minut. Opracowanie całej twarzy zajmuje około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej około 20 minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności. Proces gojenia trwa 1-2 tygodnie.

Najpierw lekarz zaznacza specjalnym flamastrem miejsca na skórze, pod którymi będą przebiegać nici, po czym upewnia się, czy operowany obszar jest dobrze znieczulony. Kluczowa część zabiegu polega na wprowadzaniu nici liftingujących poprzez punkty wkłucia lub niewielkie nacięcia, które wykonuje się w mało widocznych miejscach. W tym celu wykorzystuje się wysoce wyspecjalizowaną igłę prowadzącą – jest ona dostosowana zarówno do danego obszaru zabiegowego, jak i techniki implantacji. Igła wprowadza nici Aptos w tłuszcz podskórny wzdłuż wcześniej zaznaczonych linii.

Po zaimplantowaniu nici w tkanki każda z nich zostaje otoczona swoistym „kokonem kolagenowym” z tkanki włóknistej, który będzie podtrzymywał ich położenie. Powstaje bardziej gęste unaczynienie w obszarze zabiegowym – skóra otrzymuje większą dawkę tlenu i składników odżywczych, w wyniku czego zaczyna tworzyć się więcej włókien kolagenowych i elastylowych. Poprawia się jędrność skóry, następuje jej wzmocnienie i ogólne odmłodzenie. Proces tworzenia się nowych tkanek okalających nić trwa około 6-8 tygodni, dlatego też tak ważne jest, aby nici przez ten czas nie zmieniały swojego położenia i dobrze utrzymywały uniesione tkanki, za co odpowiadają wypusty i sploty, które są dobierane do indywidualnych potrzeb pacjentów.

 

 Efekty zabiegu

Nici Aptos utrzymują się w ciele przeciętnie około 1,5 roku, jednak efekty zabiegu są widoczne dużo dłużej. Rozpuszczanie nici prowadzi do zmian strukturalnych w tkankach, co jest wynikiem działania materiału, z którego je wykonano, tj. kwasu polimlekowego i kaprolaktonu (obie substancje posiadają właściwości stymulujące).

Poprawa napięcia skóry jest widoczna bezpośrednio po zabiegu, a optymalny efekt uzyskuje się po około 2-3 tygodniach. Pełen efekt zabiegu można ocenić po upływie 6-8 tygodni. Rezultaty, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, utrzymują się około 2-3 lat (naciągnięcie tkanki – od 1,5 roku do 2 lat; poprawa stanu skóry jest widoczna nawet po 3 latach od zabiegu).

Aby zwiększyć efekty zabiegu, można połączyć metody Aptos z klasycznymi operacjami chirurgii plastycznej, czy też innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, takimi jak: peelingi, wszelkiego typu wypełniacze, iniekcje toksyną botulinową czy mezokoktajlami.

 

 Zalecenia po zabiegu

W przypadku wystąpienia bólu zaleca się stosowanie środków przeciwbólowych tak długo, jak są potrzebne. W pierwszej dobie po zabiegu należy przykładać zimne kompresy i przecierać miejsca wkłucia roztworem na bazie spirytusu. W ciągu pierwszych 2-3 dni wskazane jest zrezygnowanie z gorących posiłków i napoi, a także alkoholu, którego z kolei nie wolno pić przez min. 2 tygodnie. Zabiegi rozgrzewające na miejsca poddane zabiegowi mogą być wykonywane dopiero po upływie min. miesiąca. Po dwóch miesiącach można wykonać głęboki masaż, poddać się fizjoterapii, czy też skorzystać z innych technik śródskórnych. Wizyty kontrolne u lekarza medycyny estetycznej powinny mieć miejsce w trzecim, siódmym i czternastym dniu po zabiegu.

 

 Przeciwwskazania

Z zabiegów z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos nie mogą korzystać osoby, u których stwierdzono takie schorzenia i dolegliwości, jak:

 • choroba niedokrwienia serca;
 • choroby immunologiczne;
 • choroby nowotworowe;
 • ciężka choroba fizyczna;
 • hemofilia (skaza krwotoczna wynikająca z niedoboru czynników krzepnięcia);
 • kolagenozy (choroby tkanki łącznej – reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowy układowy i układowe zapalenie naczyń);
 • nadciśnienie 2 (umiarkowane) i 3 stopnia (ciężkie);
 • ostre infekcje;
 • stany zapalne w miejscach planowanego zabiegu;
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • tendencje do przerostu blizn i bliznowacenia;
 • występowanie nierozpuszczalnych implantów w obszarze zabiegowym;
 • zaburzenia krwi;
 • zaburzenia psychiczne i neurotyczne;
 • zaostrzenie przebiegu chorób przewlekłych;
 • u kobiet – ciąża i okres karmienia piersią.

 


                                                                                                            

 

 

  Zobacz również

       

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt